רמת איום רמת בדיקה

התאמת הבדיקה לרמת האיום

איומים ברמה נמוכה מצריכים חיפוש באמצעות ציוד אלקטרוני אחר אמצעי וידאו, שידור וידאו וזרם נושא, ובחינה חזותית של קווי טלפון, כולל ארונות סעף ומרכזות (MDF, IDF, Krone Blocks), לרבות אלה הצמודים לבניין הנבדק מבחוץ או מקושר לתשתיות שלו. במקרים אלה, מקובל לבצע בדיקה מהירה ובסיסית.

איום ברמה נמוכה עניינו מידע פרטי ואישי, הנוגע, בדרך כלל, לעניינים משפחתיים. מימושו עשוי להתבטא בסריקת תדרי רדיו ממוקדת-מטרה, ניטור, יירוט שיחות המבוצעות במכשירי טלפון אלחוטיים, וכדומה.

איומים ברמה בינונית מצריכים חיפוש באמצעות ציוד אלקטרוני אחר אמצעי שידור של אודיו ווידאו, אמצעי אודיו ווידאו חוטיים ואמצעי זרם נושא, וכן ניתוח פיסי של טלפוניה, החל בארון הסעף החיצוני הצמוד לבניין הנבדק וכלה בכל צומתי התקשורת הקשורים אליו. נוסף על כך, מקובל לבצע במקרים אלה בדיקה פיסית וחזותית מקיפה של הבניין וסביבותיו, לרבות שקעי חשמל, מתגים וכל פריט אחר שעשוי להיחשב כאיום פוטנציאלי.

איום ברמה בינונית עניינו מידע סודי ורגיש הנוגע לעסקי מכירות ושיווק, עורכי דין, עובדים ממורמרים, עניינים הקשורים לאיגודים מקצועיים, מקרים של הטרדה ומעקב בלתי חוקי, חדירה לפרטיות וניטור הנעשה במסגרת של חקירות פרטיות.

איומים ברמה גבוהה מצריכים שנים של אימון מקיף ומתמשך, והטיפול בהם עשוי להיות כרוך בהשקעה של עד חצי מיליון דולר בציוד מקצועי מתאים. שירותי TSCM ברמה הזו מסופקים, לרוב, על ידי סוכני מודיעין לשעבר. איום ברמה גבוהה מצריך איתור של כל סוגי האמצעים, לרבות ציוד ציתות ברמה המתקדמת ביותר, המותקן על ידי גורמי ממשל לצורך ריגול אחר גורמים הקשורים לממשלים אחרים.

איום ברמה גבוהה מצריך את מלוא תשומת ליבו של מומחה האנמ"ט לאמצעי-נגד, וצפוי שזה יידרש למלוא רוחב היריעה של ידיעותיו בתחום. מירב העבודה הנדרשת במקרה שכזה תיעשה על ידי מקצוענים העובדים עבור המודיעין הצבאי או ישירות מול גורמי ממשל. קיים מספר קטן מאוד של מומחי TSCM  בשוק הפרטי שביכולתם לספק שירות ברמה הזו. מחלקות האבטחה של תאגידי הי-טק עשויות, במקרים מסוימים, לספק שירות כנדרש בעלויות של אלפי דולרים למקרה בודד.

התייעצות עם ספק שירותי TSCM תאפשר לך להחליט מהי רמת האיום הנשקף לך, או האם איום שכזה קיים בכלל. עליך לזכור, כי חקירת  TSCMאפקטיבית ומדוקדקת מצריכה שנים רבות של אימון טכני ייעודי, הסמכות מתאימות וניסיון מקצועי עשיר. יש חשיבות רבה לבחירת מומחה TSCM שלך על בסיס רשימה עדכנית של פריטי הציוד והאמצעים שבהם הוא משתמש.

ישנן חברות המציעות שירותי TSCM זולים, שמחיריהם מגיעים לכדי שבריר מאלה הנדרשים על ידי ספקים ידועי-שם ובעלי מוניטין, אולם שירותים אלה מתבררים בדיעבד כבלתי אפקטיביים, מאחר ונותני השירות חסרים את האימון והניסיון המקצועיים הדרושים. מנגד, קיימות חברות הדורשות עבור אותה רמת שירות בלתי אפקטיבית מחירים מופקעים. גורמים שכאלה יעניקו לך תחושת-שווא של ביטחון טכני. חקירת אנמ"ט מקצועית ואחראית, לעומת זאת, צפויה להיות מייגעת ולגזול זמן רב.

במקרים של איום ברמה גבוהה, נדרשת, בראש ובראשונה, הגנה קפדנית על מידע מסווג הנוגע לנושאים כגון ביטחון לאומי, נציגויות דיפלומטיות, וגורמים הקשורים לממשל ולאכיפת חוק. מעבר לכך, תידרש מידה רבה של שיקול דעת באשר למהות חקירת TSCM שתיערך, כמו-גם לבחירת ספק השירות המתאים ביותר לביצועה.

כמו בכל מקרה אחר של שימוש בשירות מקצועי, מן הראוי שתרכוש לעצמך ידיעה בסיסית טובה בתחום TSCMבטרם תחליט להפקיד את ביטחונך בידיו של ספק שירותים כזה או אחר.

ראשי-תיבות של אמצעים נגד מעקב טכנולוגי (מאנגלית: TSCM [Technological Surveillance Counter-Measures]).

    דילוג לתוכן